Ataşehir
Oryantasyon Bilgilerimiz

Burası HAN!

HAN nedir? Amacımız nedir?

Burası HAN! Senin için tasarlanmış yeni nesil bir iş hanı… Bir arada olmak, bağlanmak, paylaşmak ve keşfetmek için… Yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle harmanladık. İnsan odaklı, doğaya saygılı ve mutlu mekânlar tasarladık. HAN, birlikte çalışan, paylaşan, her anı kıymetli olanların, her anında deneyim arayanların mekânı. Yeni nesil bir iş hanı. HAN'da Özel Ofisler, Özel Masa, Coworking, Kullanımlı ve Kullanımsız Sanal Ofis olmak üzere 5 çeşit üyelik modeli bulunmaktadır. Günlük Kullanım, Toplantı ve Seminer Alanları, Etkinlik Alanları talep üzerine kullanıma sunulmaktadır.

Açılış/Kapanış Saatlerimiz

HAN, Resmi tatiller dahil 7/24 kullanımınıza açıktır.
HAN’a giriş ve çıkışlar Nida Kule Güney’den yapılır.
Girişte hatfa içi 08.00 - 18.00 arası üye ilişkilerimiz hizmet verir.
Saat 20:00 ‘dan sonra klimalar ve ışıklar enerji tasarrufu sebebiyle kısılır.
HAN’a girişlerde HES kontrolü yapılmaktadır.

Misafir Girişi

Misafirlerinizin kusursuz bir HAN deneyimi yaşaması için HAN’a gelişlerinden önce Misafir Formu üzerinden kayıtlarının yaptırılmasını önemle rica ederiz. Misafir Formu ile önceden bilgilendirildiğimiz durumda, Üye İlişkileri ekibimiz misafirinizi resepsiyonda bekletmeden hızlıca giriş işlemlerini yaparak, belirttiğiniz lokasyona yönlendirecektir. Misafir Formu ile önceden bilgilendirilmediğimiz durumlarda, sizlerden telefonla onay aldıktan sonra misafirinizin giriş işlemlerini yapıyor olacağız.

Misafirlerinizden HAN’a giriş yaparken kimlik alınacak, karşılığında misafir giriş kartı verilecektir.

Özel Masa veya Özel Ofis üyesiyseniz, her bir misafirinizi günde 2 saate kadar ücretsiz olarak ağırlayabilirsiniz. CoWorking üyelerimizin misafirleri HAN’a günlük giriş ücret tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.Toplantı Odası veya Seminer odası kiralandığınız takdirde, kiralanan odaların kişi kapasitesinde misafirlerinizi toplantı saatleriniz arasında ücretsiz olarak ağırlayabilirsiniz. Misafirlerinizin toplantı süresi sonrasında yine 2 saat HAN’da ücretsiz olarak kalma hakkı bulunmaktadır. 2 saatlik misafir hakkınızın dolması halinde, her bir misafiriniz için 75 TL günlük HAN kullanım ücreti sizleri ayrıca bilgilendirmeden hesabınıza ilave edilecektir.

Evcil hayvanlarınızı açık alanlarımızda misafir edebiliriz, iç mekânlarımıza alınmalarına izin veremiyoruz.

HAN Card

Üyeliğiniz aktif hale geldikten sonra size bir hafta içinde, isminize özel bir HAN Card hediye edeceğiz. Bu kartla HAN lokasyonunuza, ofisinize ve rezerve ettiğiniz toplantı odalarına giriş sağlayabileceksiniz. HAN Card, belirlenen markalardaki alışverişlerinizde size kullandıkça avantajlar sağlayacak, içinde paralar birikecek.
Boyner, Beymen, Morhipo, E-Bebek, Hotiç, Yurtiçi Kargo, Teknosa, Opet, CarrefourSa gibi markalarda HAN Card ile alışverişlerinizde kazandıkça kazanın.

HAN Card kurulumunuzu gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın.

HAN kartınızın kaybolması halinde kartınızın iptal edilmesi için mümkün olan en kısa sürede Üye İlişkileri’ne yazılı bildirimde bulunmanız gerekir. Bu durumda kart yenileme ücreti olarak 100 TL hesabınıza yansıtılacaktır.

Ortak Alanlarımız

HAN'da hep birlikte birbirimize, yaşadığımız ve çalıştığımız alana saygıyı esas alırız. Sizden ricamız hep birlikte daha iyi bir HAN deneyimi yaşamamız ve sizlere yaşatabilmemiz için; ortak kullanım alanlarına saygıyla yaklaşmanız, temizlik ve hijyene özen göstermenizdir.

Çay, kahve ve ikramlarımız self servistir. Kullanılmış bardaklarınızı her katta bulunan kitchenette alanlarına bırakmanızı, çöplerinizi çöp tenekelerine atmanızı bekliyor olacağız. Ortak alanlarda, masalarda ufak atıştırmalar yapabilirsiniz, fakat komşunuzu rahatsız etmeme amacıyla ana yemeklerinizi yiyebilmeniz için sosyal mutfakta alanımızı kullanmanızı isteyeceğiz. Özel ofis sahibi üyelerimiz yiyeceklerini kendi ofis alanları içerisinde tüketebilirler.

Açık çalışma alanlarındaki deneyiminizi iyileştirmek için; yüksek sesle konuşmamaya, telefonlarınızı kısık seste tutmaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, misafirinizi ofisinizde, Calmalarda veya toplantı odasında ağırlamaya, özen göstermenizi rica ederiz.

İnternet kullanımı ve hızı (Üye ve Misafir)

HAN’ın belirli katlarında sadece Wifi, belirli katlarında hem Wifi erişimi hem de kablolu internet servisimiz bulunmaktadır. İnternet hızımız kişi başı 10 Mbps dir. İnternet hızınızı arttırmak isterseniz üyeliğinize ek hizmetler kapsamında ayrıca yardımcı olabiliyoruz.

Misafirleriniz TC kimlik bilgilerini girerek, HAN Misafir ağına erişebilir.

Yazıcı kullanımı ve kurulum

Yazıcılar sistemden ID’lerle bağlanınca otomatik olarak görünmektedir. Sizler için hazırladığımız kurulum dokumanı ile kolayca aktive edilebilmektedir.

Yazıcı çıktılar ücretlidir ve ay sonu faturanıza yansıtılır.

Toplantı Odaları

HAN Toplantı odaları saatlik olarak rezervasyon ile kullanılmaktadır. İlgili odanın size ayrılan saat aralığı sonunda boşaltılmasını rica ediyoruz. Toplantınızın uzaması halinde, size ayrılan saat aralığı sonrası ilgili odada toplantı olmaması durumunda, sizlerle herhangi bir bilgilendirme yapılmadan ek kullanımınız faturanıza yansıtılacaktır. Toplantı odasının uygun olması durumunda, toplantı odasının boşaltılması için en fazla 15 dakikalık süre ücretlendirilmeyecektir.

Toplantı saatiniz geldiğinde, ilgili toplantı odasında bir önceki toplantının devam ediyor olması durumunda, kapıyı nazikçe tıklayarak zamanın bittiği bilgisini verme hakkınız bulunmaktadır.

Üyelik planınıza dahil olan toplantı odası kullanım hakkınızı her ay kullanabilirsiniz. Bir önceki ay kullanmadığınız toplantı haklarınız bir sonraki aya aktarılmamaktadır. Ekstra kullanım saatleri ayrıca ücretlendirilip, aylık faturanıza yansıtılacaktır. Toplantı başlangıç saatinizden en az 3 saat öncesine kadar iptal edilmeyen rezervasyonlarda; toplantı odası ücretsiz kullanım hakları kullanılmış sayılır, varsa kullanım ücretleri faturalandırılır.

Toplantı odaları kullanımları ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir:


Calma’lar

Calma Box'larin kullanımları toplantı odaları gibi saatliktir ve rezervasyon gerektirir. Calma’lara günlük olarak maximum 2 saatlik rezervasyon yapılabilir. Kullandığınız bardaklarınızı ve özel eşyalarınızı Calma kullanım hakkınız bitince içeriden almanızı ve bir sonraki kullanıcıya hazır hale getirmenizi rica ederiz.

Seminer Odaları

15 Kişi üzerindeki toplantılarınız için, Yarım gün ve Tam gün fiyatlandırmalarla Seminer Odalarımızı kiralayabilirsiniz. Seminer Odalarında da toplantı odalarında olduğu gibi talebiniz doğrultusunda Minoa’dan hizmet alabilirsiniz. Seminer odaları kiralaması ile ilgili ek bilgi almak isterseniz Lokasyon Müdürünüzle iletişime geçebilirsiniz. Seminer Odaları rezervasyonlarında, Toplantı Odalarından farklı değişiklik/iptal koşulları bulunmaktadır ve ilgili ödemenin yarısı rezervasyon sırasında tahsil edilmektedir.

Sosyal Mutfak ve Kitchennette kullanımı

Özel Ofis veya masanızda bırakılmış kişisel tabak ve bardaklarınız temizlik ekibimiz tarafından alınmamaktadır. Bu eşyalarınızın yıkanmasını istiyorsanız kitchenette bankosu üzerine bırakmanızı rica edeceğiz. Temizlenmiş eşyalar kitchenette alanındaki ortak dolaplara yerleştirir. Yıkanması için kittchenette alanına bırakacağınız eşyaları ortak dolaplardan almak takibini yapmak sizlerin sorumluluğundadır. Bardak veya tabağınız temizlik esnasında kırılırsa, sorumluluk HAN’da değildir.

Sosyal Mutfak alanımızda ve katlardaki Kitchenette alanlarımızdaki buzdolaplarını gün içinde kullanabilirsiniz. Kişi sayımızın yoğunluğundan dolayı bu buzdolaplarında bulunan yiyecek ve içecekler her gün sabah 07:00-07:30 saatleri arasında boşaltılmakta ve anlaşmalı kuryemiz sponsorluğunda barınaklara dağıtılmaktadır.

Coworking ve Özel Masa üyelerimizin yiyeceklerini Sosyal Mutfak alanında yemelerini rica ederiz. Özel ofisi olan üyelerimiz, yiyeceklerini kendi ofislerinde yiyebilir.

Açık Alanlar

Etkinlik katı bahçesi hariç olmak üzere, HAN’da bulunan bahçe sizlerin kullanımına açıktır. Sigara kullanımınız halinde, Nida kule Güney’de 0. Katta bulunan teras katını kullanabilirsiniz.

Yeşil Ofis

HAN’da insanlığın doğal kaynaklar üzerindeki baskısını, ekolojik ayak izini azaltmak hedefiyle yeşil çalışma alanları sunuyoruz. HAN’da harekete geçmenin ve toplulukların gücüne inanırız. Bizler ufak adımlarla bile olsa hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz çalışma ortamlarında değişimi tetikleyebileceğimize inanır, yaşadığımız ekosisteme saygıyla hareket ederiz sizden de aynı hassasiyeti ve iş birliğinizi bekleriz.

Enerji ve su tüketimini sizden tabi ki sakınmıyoruz fakat yeşil ofis sakinleri olarak sizden tüketiminiz konusunda hassasiyet bekliyoruz. Ofis alanlarınızı kullanmadığınız zamanlar ve çıkış yapmadan önce ışıklarınızı ve klimalarınızı kapatmanızı rica ederiz. Çevre dostu ulaşım seçeneklerinizi kullanmanızı bekleriz.

Kağıt ve plastik ayrışımını yaparak geri dönüşüm kutularımızı kullanmanızı rica ederiz. Karbon emülsiyonunu azaltmak üzere toplantılarınızı online düzenlemenizi öneririz. Yazıcı kullanımı ve kağıt tüketimini minimize etmek konusunda desteğinizi bekleriz. HAN’da hedefimiz plastik tüketimini 0’a indirmektir. Biz bu konuda çalışırken sizlerin de aynı hassasiyeti göstereceğiniz bekleriz.

Güvenlik

HAN’ın bina güvenliği 7/24 Nida Kule güvenlik tarafından sağlanmakta ve güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Coworking ve Özel Masa üyelerimizin değerli eşyalarını çalışma alanlarında açıkta bırakmamaları gerekmektedir. İhtiyacınız olması halinde her katta bulunan kilitli dolaplarımızdan kiralayabilirsiniz. Özel Ofis üyelerimizin de ofisten çıkarken kapılarını kilitli bırakmaları gerekmektedir. Üyelerimizin sebep olduğu güvenlik açıklarından doğacak zararlardan sorumlu olmayacağımızı belirtiriz.

Muhaberat

Muhaberat binanın B4 katında bulunmaktadır. Bu noktaya 09:00-18:00 saatleri arasında kargolar bırakılır. Her gün belli saatlerde kargolar teslim alınır ve size e-mail ile bilgi verilir. Acil olan kargolar için teslimatı kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonları kargo teslimi yapılmaz.

Otopark

Han Ataşehir’in kendi bünyesinde otopark alanı bulunmaktadır, Üyelik ekibimizle iletişime geçerek üyelik paketinize dahil edilebilir. Nida Kule otopark alanı dışında bina çevresinde bulunan otoparklardan da yararlanabilirsiniz. En yakın otopark alanı Watergarden’da bulunmaktadır.

Sigara Alanları

Avluda ve bina önünde sigara içmek kesinlikle yasaktır. Sigara kullanan üyelerin ve misafirlerin 0.kat’ta bulunan ortak teras katını kullanmaları gerekmektedir.

Üyelik Modellerimiz

HAN Üyelik Modellerimiz ve ek kullanım hakları aşağıdaki gibidir:Tüm HAN üyelik sözleşmeleri, belirtilen ihbar süresi içinde bilgilendirilmediğimiz sürece devamlı olarak yenilenmektedir.

Telefon Yanıtlama

HAN resepsiyonuna yönlendirilmiş telefon çağrıları, üye’nin talimatları doğrultusunda, cevaplanarak, yönlendirilecektir. Bu hizmet, hafta içi günlerde, 09:00 – 18.00 saatleri arasında verilmekte olup, bu saatler dışında gelen aramalar, sesli yanıt sistemine yönlendirilerek, bırakılan sesli mesajlar üye’ye e-posta ile iletilecektir. İşbu hizmet kapsamında temin edilen numara yalnızca Üyelik Süresi boyunca üye’nin kullanımına açık olacak, Üyelik Süresi sona erdiğinde ÜYE kendisine tahsis edilen numarayı devralamayacaktır.

Ödemeler

Özel Ofis üyesiyseniz ödemelerinizi kredi kartıyla, ya da banka hesap numaramıza havale yoluyla yapabilirsiniz.

CoWorking, Özel Masa ve Kullanımlı/Kullanımsız Sanal Ofis üyelikleri yalnızca kredi kartıyla ödenebilmektedir.

Kredi kart ödemelerinizi HAN Üye Portalından gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeler her ayın 5. günü yapılır. 15 iş gününü aşan ödemelerde, sistem üzerinden erişiminiz otomatik olarak duracağı için gecikmemenizi öneririz. Ödemenizi tamamladığınızda, hesabınız yeniden aktif hale geçecektir.

Geri Bildirim ve Şikâyet Yönetimi

HAN IQ Portalında bulunan şikâyet formlarını doldurmanız sizlere sunacağımız hizmet kalitesini arttırmamızda bizlere yardımcı olacaktır. Form doldurduğunuz takdirde tüm taleplerinize 24 saat içerisinde yanıt verilecek ve mümkün olan en kısa sürede çözüm sağlanacaktır.

İletişim Bilgilerimiz

Üye İlişkileri e-mail / Telefon Numarası: atasehir@hanspaces.com / 0216 518 91 86 / 0539 644 59 25
Adres: Barbaros mahallesi, mor sümbül sokak, no:7 Nida Kule Güney Ataşehir / İstanbul